Головна  →  Новини  →  27 липня 2017

П’ять житлових будинків Києва отримали результати енергоаудиту для подальшого застосування ЕСКО-механізму

П’ять житлових будинків Києва отримали результати енергоаудиту для подальшого застосування ЕСКО-механізму

Київ у співпраці з Проектом «Створення енергетичних агентств в Україні», що фінансується урядом Німеччини та впроваджується Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH, продовжують активну роботу з будинками, в яких створено ОСББ та ЖБК щодо впровадження енергозберігаючих заходів шляхом залучення ЕСКО. П’ять столичних житлових будинків вже отримали результати енергоаудиту за міжнародними стандартами, зокрема це ОСББ «Весна», ОСББ «Воскресенський 7-А», ЖБК «Політехнік», ЖБК «Арсеналець-19», ЖБК «Першотравневий». Це перший крок співвласників цих будинків на шляху до впровадження енергоефективних заходів за умовами енергосервісного договору. Загалом в Україні це буде перша практика залучення ЕСКО у житловій сфері. Про це йшлося під час презентації результатів впровадження у Києві енергозберігаючих проектів шляхом залучення ЕСКО.

Також слід зазначити, що протягом останніх років Київ активно здійснює енергоаудити будівель бюджетної сфери. За останні півтора року в Києві проведені енергоаудити 750 закладів бюджетної сфери – шкіл та дитячих садків, що сприяє впровадженню ЕСКО-договорів.

У 2016 році фахівцями комунального підприємства «Група впровадження проекту з енергозбереження в адміністративних і громадських будівлях м. Києва» (КП ГВП) проведено енергоаудит 550 шкіл та дитсадків. Цього року виконали ще 200 об’єктів. До кінця 2017 року заплановано проведення ще 350 енергоаудитів будівель освітньої сфери.

Довідково: ЕСКО – це спеціалізовані проектні компанії, що забезпечують залучення фінансування, інжиніринг, управління фінансовими та технічними ризиками, пов’язаними із впровадженням проектів з енергозбереження; в окремих моделях договірних відносин надають гарантії окупності та визначеного рівня енергозбереження.

Енергосервісний договір – договір, предметом якого є здійснення енергосервісу, оплата якого здійснюється за рахунок економії ресурсів.

З початку поточного року Київ у співпраці з Проектом «Створення енергетичних агентств в Україні» розпочали активну роботу з будинками, в яких створено ОСББ та ЖБК щодо впровадження енергозберігаючих проектів шляхом залучення ЕСКО.

Перейти до спискуВерсiя для друку