Головна  →  Новини  →  20 грудня 2017

Київ розробляє концепцію розвитку теплоенергетичного господарства на наступні 10 років – Петро Пантелеєв

За перші півтора місяці опалювального сезону у столиці усунули більш як 2,7 тисяч пошкоджень теплових мереж. Міська влада має намір комплексного, а не ситуативного підходу до модернізації об'єктів теплового господарства. З цією метою Київ розробляє концепцію розвитку теплоенергетичного господарства. Про це в ефірі телеканалу «112» заявив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.

«У процесі проходження опалювального сезону проблем у столиці в технічному плані достатньо. Лише за перші 1,5 місяця опалювального сезону у Києві усунули 2,7 тисяч пошкоджень теплових мереж. Це красномовно свідчить про їхній стан. І практика багаторазового локального латання дірок результату не дає. Необхідна планова заміна й модернізація мереж. Зараз ми займаємося формуванням бюджету на наступний рік, надолужуємо те, що було втрачене в попередні роки експлуатації тепломереж, коли необхідно було проводити поступову модернізацію об’єктів теплового господарства», – зазначив заступник голови КМДА.

Як повідомив Петро Пантелеєв, за участю міжнародних експертів у КМДА провели підрахунок обсягів фінансування для впорядкувати для повної модернізації теплових мереж: це понад 600 млн доларів.

«Минулого року з бюджету Києва вперше були виділені такі значні кошти на заміну аварійних ділянок тепломереж – близько 110 млн грн. Для міста це велика сума, але у порівнянні з потребою – крапля в морі. Ми розуміємо, що необхідно залучати ресурси міжнародних фінансових організацій, інвестиційні кошти тощо. Тому зараз завершуємо розробку концепції розвитку столичного теплоенергетичного комплексу на 10 років, де передбачена модель комплексного фінансування – із державного та міського бюджетів, а також коштів інвесторів. Лише за цих умов у Києві можна зупинити тенденцію старіння та руйнації теплових мереж», – підкреслив посадовець. 

Перейти до спискуВерсiя для друку